img
img

VERİNET ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GENİŞ ALAN AĞLARI (WIDE AREA NETWORK-WAN)

Günümüzde pek çok şirket yönetim, üretim, satış, teknik servis, depolama ve sevkıyat faaliyetlerini birden fazla yerden gerçekleştirilmektedir.
Frame Relay, Kiralık Data Hatları, GSM, Telefon, ISDN, ADSL ve G.SHDSL şebekeleri üzerinden çalışanlarınız, ofisleriniz, bölge müdürlükleriniz, şubeleriniz, acenteleriniz, bayileriniz, iş ortaklarınız ve müşterileriniz arasında ses/data/video haberleşmenizi sağlayan çözümler sunuyoruz.


Verinet, Türk Telekom hatlarının takibi ve temini dahil Cisco, Nortel, 3Com, HP, Ascom, Tellabs, New Bridge gibi farklı üreticilere ait modem-router-VPN-wireless cihazlarıyla ve uzman mühendis kadrosu ile anahtar teslimi projeler geliştirir ve çalışır halde teslim eder. Verimliliğinizin artmasına, iş akışınızın kolaylaşmasına, karar verme sürecinize katkı sağlayan, fark yaratan hizmetlerinizi ve ürünlerinizi dünyanın her noktasına ulaştıran sistemler kuruyoruz.

YEREL ALAN AĞLARI (LOCAL AREA NETWORK-LAN)

Geçmişte sadece bilgisayarlar arasındaki haberleşmeyi sağlayan Ethernet anahtarlar, bugün hangi bilgisayarın veya kullanıcının ne yapıp yapamayacağına, servisler/paketler veya kullanıcılar arasındaki öncelik sıralamasına karar verir duruma gelmişlerdir. Özellikle işletmelerdeki bilgisayar sayılarının sürekli artması, grafik ara yüzlü programların ve IP telefon gibi uygulamaların yaygınlaşması ile birlikte Ethernet anahtarlardan beklentiler de arttı. Artık terabit performansında omurga anahtarlardan, 10Gbit uplinklerden ve Gigabit kenar anahtarlardan bahseder olduk.


Sistem entegrasyonu bir bütündür. Sağlıklı çalışan ve yönetilebilen akıllı bir yerel ağ, performans beklentilerinizin cevabı ve yaşadığınız darboğazların kesin çözümüdür.


2nci katmandan 7nci katmana kadar yönetilebilen Ethernet anahtarlarla ve Nortel, Cisco, 3Com, HP gibi farklı markaların çözümleriyle Verinet danışmanlığında tanışın.

YAPISAL KABLOLAMA

Her türlü bilgi sistemleri otomasyonunun, bilişim ve telekomünikasyon sisteminin altyapısı yapısal kablolamadır. Son model bir otomobiliniz olabilir ama kullanabileceğiniz, sürüş zevkini tadabileceğiniz yollar olmadan garajdan bile çıkaramazsınız, çıkardığınızda da yolculuk eziyet haline gelir. Bu bakış açısı ile değerlendirdiğinizde yapısal kablolama ayrı bir profesyonellik ve uzmanlıktır.
Verinet, sistem integratör kimliğinin bir parçası olarak yapısal kablolama çözümlerinde tasarım ve mühendislik hizmetleri ile beklentilerinizin tam karşılığını vermektedir. Verinet, tüm aktif ve pasif elemanları ile birlikte fiber optik, Cat5/Cat6/Cat7 UTP/FTP/STP, Cat3/Cat5/Cat6 telefon ve alçak gerilim kablolamaları yapmaktadır.

KABLOSUZ AĞLAR

Kablosuz ağlar hem harici ortamlarda farklı lokasyonlardaki 2 veya daha fazla bilgisayar ağını birbiri ile haberleştirmek için kullanılabilir hem de kapsama alanı oluşturarak data kablolamasından bağımsız olarak lokal bilgisayar ağına bağlanmak için kullanılabilir.


Harici ortamlarda farklı teknolojilerle kilometrelerce uzaklıktaki ağlar lazer veya radyolink teknikleri ile birbirleri ile haberleşebilirler. Görüş olmayan (non line of sight) lokasyonlar dahi artık kablosuz haberleşme tekniklerden faydalanabilmektedirler. 2Mbps hızlardan Gigabit seviyelerine kadar kablosuz iletişim linkleri vardır.


Kapsama alanı oluşturmak ise özellikle diz üstü bilgisayar kullanıcıları ve genel mekanlarda oldukça kullanışlıdır. Hatta kamuya açık alanlarda bile kablosuz bağlantılar sıkça görülmektedir. Bu tür uygulamalarda genellikle 11Mbps veya 54Mbps destekli Access Point'ler kullanılmaktadır.


Kablosuz iletişimin en büyük handikabı bant genişliği ve güvenlik açıklarıdır. Bu nedenle özellikle aynı bina veya kampus içindeki Access Point cihazları ile oluşturulan kapsama alanları, yapısal kablolama ve Ethernet anahtarlarla kurulan 100Mbps veya Gigabit ağları tamamlayıcı ve bu ağlara hareket kazandıran genellikle de toplantı salonları gibi ortak alanlarda veya depolar gibi iş yapma şeklinin mobiliteyi şart koştuğu mekanlarda tercih edilmektedir. Güvenlik açıklarını ise Secure VPN Switchler kullanarak aşabilirsiniz.


Farklı lokasyonlardaki ağları haberleştiren outdoor lazer veya radyo link uygulamalarında ise bant genişliği çoğunlukla yeterlidir. Zira Access Point uygulamaları 100Mbps veya Gigabit Ethernet anahtarlarla karşılaştırılırken ve uygulamalar ağdaki tüm kullanıcılara hizmet verirken outdoor lazer veya radyo link bağlantılar genellikle 2 ağ arasında belli kullanıcıların veya sunucuların haberleşmeleri içindir ve karşılaştırma yapılan bant genişlikleri artık WAN bağlantıları ve 64-2048Kbps gibi data hattı hızlarıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
img

Anasayfa | Hakkımızda | Çözümlerimiz | Ürünler | Avantaj Tarife | Haberler | İletişim

Verinet Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.