img
img

VERİNET ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

FIREWALL
Türkçe'si ateş duvarı olan ancak bilişimciler arasında çoklukla Firewall olarak isimlendirilen bu mekanizma Internet ile aranızdaki güvenli haberleşmenin anahtarıdır. Firewall üzerinden geçen trafiği kontrol etmenize yarar. Özel ağınıza ve/veya Internet'e erişimleri çift taraflı olarak kurallara bağlar ve bu kurallar çerçevesinde Internet'ten özel ağınıza ve özel ağınızdan Internet'e doğru olan trafiği kontrol altında tutar. Aslında Firewall, bir evin kapısındaki bekçiye benzer. Ancak güvenlik yalnızca Firewall ile sağlanamaz. Zira güvenlik ihlallerinin büyük bölümü kendi ağınızın içinden kaynaklanır. Bu nedenle güvenlik; IDS dediğimiz saldırı tespit sistemleri, IPS dediğimiz saldırı önleme sistemleri, Content Filtering dediğimiz içerik denetleme sistemleri ve tabii ki antivirüs, antispam, URL filtreleme yöntemleri ile birlikte bir bütündür. Ayrıca iyi yönetilen bir yerel alan ağı (local area network) de bu güvenliğin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu arada insan faktörünü de unutmamak gerekir. Sonuç olarak güvenlik bilinçli ve eğitimli insan ile başlar, kablonun ucundan devam eder, Firewall başta olmak üzere yukarıda saydığımız sistemlerle tamamlanır.
Verinet olarak Linux, Symantec, Checkpoint, Cisco, Nortel Firewall çözümlerinde uzmanız.

ANTIVIRUS
Internet hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Ancak Internet, sağladığı tüm kolaylıkların yanı sıra yarattığı tehlikelerle de hem zaman hem imaj hem de para kayıplarına sebep oluyor. Her ne kadar Internet üzerinden gerçekleşen suçlara karşı hukuki önlemler alınıyorsa da Internet korsanlarının faaliyetlerine engel olunamıyor. Sisteminize sistematik zararlar verebilecek virüsler, bilgi hırsızlığı için üretilen trojanlar, istenilmeyen e-postalar (spam mail), zararlı kodlarla üretilen web sayfaları, bilgisayarınıza yerleşen kurtulamadığınız reklamlar, linkler...

Bilgisayarlarınızı ve bilgilerinizi korumanız için anti-virüs programlarının; anti-spam, spyware, adware, URL/FTP/HTTP filtreleme programları ile desteklenmeleri gerekir.
Verinet olarak Computer Associates-CA çözümlerini sunuyoruz.

LINUX
Özellikle lisans bedellerinin olmaması, daha az sistem kaynağı gerektirmesi ve e-mail, proxy, Firewall gibi servisleri içermesi sebebi ile Linux üzerinde yoğunlaştık ve Verinet olarak özellikle Red Hat Linux konusunda çalışmalar yaptık.
Linux üzerinde IP Tables Firewall, Squid Proxy, Q-mail/Send-mail e-mail sunucuları kurulumları yapıyoruz. Network mühendislik şirketi olarak kurulum sonrasında talep eden müşterilerimize ister Linux eğitimi ve telefon desteği isterlerse de sistemin 7x24 çalışır halde tutulması için gerekli olan teknik servis, bakım ve danışmanlık hizmetlerini verebiliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img

Anasayfa | Hakkımızda | Çözümlerimiz | Ürünler | Avantaj Tarife | Haberler | İletişim

Verinet Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.