haber@verinet.com.tr | info@verinet.com.triPhone 5 eylülde geliyor

iPhone 5 için aylardir süren bekleyis eylülde son bulacak gibi.

iMore sitesinin verdigi bilgilere göre, iPhone 5, tanitildiktan dokuz gün sonra, 21 Eylül'de piyasaya sürülecek. Sitenin adini açiklamadigi kaynaklara dayanan bilgiler, iPad Mini ve yeniden düzenlenen iPod nano'nun da Eylül'de yapilacak etkinlikte teknoloji dünyasina sunulacagi yönünde. Söylentiler, ayni gün iPod Touch'in da sahneye çikabilecegi yönünde. Ancak iPhone disindaki ürünlerin ne zaman piyasaya sürülecegi konusunda kesin bir bilgi yok.Yeni iPhone hakkindaki geçmisteki iddialar, cihazin ekim ayinda tanitilacagina isaret ediyordu. Apple, konu hakkinda yorum yapmayi reddetti.

"DAHA GENIS EKRAN GELIYOR"

Tüm iddialar, iPhone 5'in mobil tecrübesini daha iyi sunmak için rakipleri gibi büyük bir ekranla gelecegi. Ancak rakiplerine kiyasla bu konuda daha tutumlu olmasi beklenen Apple'in, 3:2 oranindaki 8,9 cm genisligindeki ekran yerine, 16:9 oraninda 10 cm genisligide ekranla iPhone 5'i sunmasi bekleniyor.

iMore, iPhone 4S'in 4 Ekim 2011'de tanitildiktan 10 gün sonra piyasaya sürüldügünü, yeni iPad'in ise 7 Mart'ta açiklandiktan dokuz gün sonra raflara konduguna dikkat çekti. iPhone 4S, iPod touch ile yeni iPad ise Apple Tv ile sunulmustu.

ANA DILINIZ GIBI INGILIZCE KONUSMANIN SIRRI ÇÖZÜLDÜ. NASIL MI? TIKLAYIN!”

"HISSE DEGERI 1000 DOLARIN ÜZERINE ÇIKABILIR"

iPhone 5'e yönelik çok fazla spekülasyon ortaya atildigi gibi, telefona ait oldugu öne sürülen birçok fotograf internete sizmisti. Ön ve arka panelinde önemli degisiklikler olmasi beklenen telefonun, kulaklik girisinin de panelin üst kisminda degil, altinda olacagina inaniliyor.

New York merkezli Topeka Capital Markets analisti Brian White, Eylül ayinda piyasaya sürülmesi halinde iPhone'un Apple'in hisse degerine çok büyük bir katki yapabilecegini ifade etti. White, "Yeni iPhone ve ardindan yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi, Apple hisselerini 2013'te bizim tahmin ettigimiz 1,111 dolara çikarabilir" dedi.

Apple, geçtigimiz hafta açikladigi ikinci çeyrek rakamlarinda, çeyrek süresince 26 milyon iPhone ve 17 milyon iPad sattigini açikladi. Sirketin elde ettigi gelir 35 milyar dolar olurken, kar 8.8 milyar dolar olarak belirdi.Devami »

HTC One X+ ortaya;

One X'in gelistirilmis bir versiyonu olacagi iddia edilen One X+'a dair önemli bilgiler gün isigina çikti.

DEVAMI »

Yeni Galaxy Note ay sonu piyasada

Samsung, yeni Galaxy Note akilli telefonunu bu ayin sonunda piyasaya sürecegini açikladi.


DEVAMI »

Bu alet tabletin pabucunu dama atabilir.

Giderek küçülen ve incelen elektronik aletler simdi de esnek ekranlarla donaniyor..

DEVAMI »

iPhone 5 eylülde geliyor

iPhone 5 için aylardir süren bekleyis eylülde son bulacak gibi.


 

 • Nüfus islemleri Alo 199'dan halledilebilecek.

  Bilgi Teknolojileri ve Iletisim Kurulu tarafindan tahsis edilen kisa yeni numara çok isinize yarayacak.

  Devamı »

 • iPhone ve iPad'dan Türkçe'ye jest .

  iPhone ve iPad'e Türkçe F ve Q klavye geliyor.

   

  Devamı »

 • Blackberry 3 bin işçi daha çıkaracak

  Blackberry'nin üreticisi olan Research in Motion'ın (RIM) 3 bin işçiyi daha çıkaracağı öne sürüldü.

  Devamı »