Hizmetlerimiz Yazılım Lisanslama

Yazılım Lisanslama

Günümüz bilişim dünyasında, son kullanıcı cihazlarının ana fonksiyonlarının sağlanmasından, büyük ve karmaşık sistemlerin düzenlenmesi, sanallaştırılması, yedeklenmesi, replikasyonu, paylaşıma açılması, optimize edilmesi, güvenliğin sağlanması, döküman yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi gibi pek çok alanda farklı marka ve özellikte lisanslar kullanılmaktadır. Doğru lisanslama, kurumlarda toplam maliyetleri ve verimliliği doğrudan etkileyen temel unsurlardan biridir. Kullanılan yazılımların doğru biçimde lisanslanması ile bütçelerin en verimli şekilde kullanılması, envanterin doğru yönetimi ve iş süreçlerinde en yüksek oranda iyileştirme sağlanabilmektedir.

Verinet Bilişim olarak kurumlara, kaynaklardan ve teknoloji yatırımlarından maksimum oranda dönüş elde edebilmeleri ve en efektif çalışma standartlarının oluşturulması için Yazılım Lisanslama Hizmetleri vermekteyiz. İhtiyaçlara yönelik olarak pozisyonlanacak yazılım ürünlerinin tedariği, kurulum ve entegrasyonu, yaygınlaştırma, yükseltme ve bakım hizmetleri ile operasyonel süreçlerde iyileştirme ve geliştirme sağlayarak müşteri memnuniyetinin en üst seviyede ve kalıcı olmasını hedefliyoruz.

Microsoft Lisanslama

Şirketinizde kullandığınız yazılım lisanslarının takibini yapmak; kullandığınız yazılımların yasal olup olmadığı yetkili merciler tarafından denetime tabi tutulması ve bu konuda sizden ayrıntılı bir raporlama istenebilmesi sürecinde önemlidir. Bu sürecin sonucunda şirketinize ani baskınlar yapılabilir ve firmanızın itibarı zedelenebilir.

Satın aldığınız yazılımın lisanslama kriterlerine uyması verilen lisans ücretinin karşılığını almanızla eş değerdir. Yazılım korsanlığının ciddi bir suç olduğunu unutmayın. Kullandığınız programların lisanslı olmasına özen gösterin. Yetkili merciler tarafından raporlama istenildiğinde sıkıntıya girmeyin ve önleminizi şimdiden alın. Biz gerekli incelemeleri yapıp geçerli lisanslama modelini tespit ederken siz yalnızca işinize odaklanın.

Kutu Lisans

· Perakende olarak satılan ve kutu ürünler içinden çıkan lisanstır.
· İstenilen bilgisayar kurulabilmekte olup, aynı lisans birden fazla bilgisayar için kullanılamamaktadır.
· Kutulu ürünler içerisinde orijinallik sertifikası, son kullanıcı lisans sözleşmesi, bir adet kurulum CD’si ve kitapçığı bulunur.
· Orijinallik etiketinin bilgisayar üzerine yapıştırılması gerekmez. Lisansın geçerli olabilmesi için ürün kutusu ve orijinal CD’si, son kullanıcı lisans sözleşmesi ve ürün faturasının bir kopyasının saklanmış olması gerekir.

Open Lisans

· Lisanslanacak bilgisayar sayısı iki veya daha fazla olan firmalar için en uygun lisanslama modeldir.
· En az 5 adet lisansla open lisanslama yapılabilir.
· Open lisanslama sayesinde, birden fazla bilgisayara aynı CD'den yükleme yapılabilir. Böylelikle hem maliyet düşürülürken, hem de lisans yönetimine harcanan zamandan tasarruf edilir.
· Open lisans, firmaya özel (sadece alımı yapan firmaya ait olan) bir belgedir. İstenirse, uygulamanın firmaya ait bir makineden kaldırılıp başka bir makineye yüklenebilir.
· Open lisanslar, “Yazılım Güvencesi Lisansı” ile birlikte alındığı takdirde o yazılıma ait en son çıkacak sürümler 2 yıl boyunca kullanılabilir.

Eset Lisanslama

Ofisinizdeki bilgisayarların sağlıklı çalışması; veri güvenliği, iş sürekliliği ve verimlilik için en kilit noktalardan biridir. Zararlı yazılım bulaşmış bilgisayarlar; bilgisayardaki değerli bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmesine veya kullanılamaz hale gelmesine, ofis ağını meşgul ederek erişim sorunlarının yaşanmasına ve bilgisayarlarınızın veya ağınızın başkaları tarafından yasa dışı amaçlar için kullanılmasına sebep olmaktadır.

Zararlı yazılımlardan korunmak için bağımsız kurulacak antivirüs çözümleri yerine ofis içinde konumlandıracağınız bir Merkezi Antivirüs Servisi tüm bilgisayarların tek bir merkezden izlenmesi, bir bakışta sorunlu bilgisayarların ayıklanabilmesi, toplu güncelleme ve tarama işlemlerinin yapılabilmesi, antivirus programı lisanslarının tek merkezden yönetilebilmesi gibi kolaylıklar getirmesinin yanı sıra yardım masası personellerinin de daha verimli kullanılmasına imkan verecektir. Ayrıca toplu lisanslama maliyetleri tekil lisans ücretlerine göre çok daha uygundur.

Adobe Lisanslama

Adobe yazılımının birden fazla kopyasını satın almak veya yükseltmek mi istiyorsunuz? Bir Adobe Toplu Lisanslama programıyla sipariş işlemlerini kolaylaştırın, lisans yönetiminde kolaylıklardan yararlanın ve toplu indirimlerden faydalanma olanağı elde edin.